Hokejistky SR zdolali Poľsko 5:1 a postúpili do A-skupiny I.divízie MS

06.04.2024 Celý región

Riga 6. apríla (TASR) - Slovenské hokejistky postúpili do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta. V sobotňajšom stretnutí "béčka" zdolali Poľsko 5:1 a v šesťčlennej skupine obsadili s 12 bodmi prvé miesto pred Talianskom. Zverenky trénera Miroslava Mosnára sa vrátili do vyššej výkonnostnej skupiny po vlaňajšom zostupe pod vedením Fína Arta Sieppiho.

Slovenky na turnaji zaznamenali štyri víťazstvá, zdolali ich iba Talianky (2:3). V Rige si postupne poradili s domácimi reprezentantkami (7:1), následne uspeli aj nad Slovinkami (4:0) a Britkami (7:1).

turnaj B-skupiny I. divízie MS /Riga/:

SLOVENSKO - Poľsko 5:1
(1:0, 3:1, 1:0)
Góly: 14. Kúbeková (Drábeková, L. Halušková), 28. Ištocyová (L. Šulíková, L. Halušková), 29. Kúbeková (L. Halušková, Korenková), 35. Ištocyová (Nemčeková, Blichová), 45. Blichová (Fančovičová, Bednáriková) - 21. Sikorská (Zielinská, Onyščenková). Rozhodovali: Orlandiniová (Tal.) - Bowshallová (Austr.), Dzeneová (Lotyš.), vylúčenia: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 116 divákov.

SLOVENSKO: Rišianová - Leskovjanská, Drábeková, L. Šulíková, Gálisová, Klimášová, Bednáriková, Janeková – L. Halušková, Kúbeková, Korenková – Ištocyová, Nemčeková, Dobiašová – Kapičáková, Hlinková, Tóthová – Fančovičová, Beňáková, Blichová

Hlas po zápase /zdroj hockeyslovakia.sk/

Miroslav Mosnár, hlavný tréner SR:
"Vedeli sme, o čo hráme. Dievčatá boli trochu nervózne, našťastie sa nám podarilo otvoriť skóre v prvej tretine. Bohužiaľ, vstup do druhej tretiny nebol ideálny. Hneď v desiatej sekunde sme dostali gól, ale ustáli sme to a neskôr sme pridali aj viaceré góly, vďaka čomu sme súperkám odskočili. Hráčky sa upokojili a povedali sme si, že v závere zápasu budeme hrať jednoducho. Nepotrebovali sme tvoriť, postrážili sme si náskok a sme spokojní s konečným výsledkom aj postupom."